teachers tip

Don't buy individual whiteboards for a class set.

Instead, go to Home Depot. They will cut the wall size white board (96x48) into individual white boards for your class. I use a sock to store the markers and as cheap erasers for the students. I told the clerk it was for my classroom and she gave me 50% off so it only cost me about $7.00!edit: I thought I included a picture to go with the post. Here's what they look like: http://imgur.com/a/uGd5K